Wysowa-Zdrój zaprasza!

Sanatorium Biawena zimową porąUzdrowisko Wysowa-Zdrój leży w śródgórskiej dolinie rzeki Ropy na wysokości ok. 550 m. Otaczają ją zalesione wzniesienia Gór Hańczowskich należące do Beskidu Niskiego. Góry Hańczowskie leżą w górnym dorzeczu Ropy i charakteryzują się długimi, wąskimi grzbietami ciągnącymi się równolegle do siebie z północnego zachodu na południowy wschód. Stąd spotykana też jest nazwa Hańczowskie Góry Rusztowe. I tak na zachodzie wznosi się Ostry Wierch (938 m) i Cigielka (805 m), na południu Jawor (723 m), Buków Garb (764 m) i Płaziny (825 m), na wschodzie Wysota (784 m) i Jaworzynka (869 m).

W szczytowych partiach góry te pokrywają stare jodłowo-bukowe lasy. Wysowa leży w strefie klimatu górskiego o umiarkowanym natężeniu bodźców.

Pijalnia Wód Mineralnych w WysowejWalory miejscowości podnoszą duże zespoły zieleni oraz oddalenie od ruchliwych tras komunikacyjnych i brak przemysłu w najbliższej okolicy. Posiada ciekawe tereny spacerowe i wyznaczone trasy turystyczne. Uzdrowisko nie należy do słynnych kurortów, ale jest to miejscowość dla tych, którzy cenią ciszę i spokój, kontakt z przyrodą i piękny krajobraz. Ze względu na wysoką wartość mikroklimatu Wysową nazywano w przeszłości "Galicyjskim Meranem".

 

NOCLEGI