Spektakl słowno-muzyczny "Odwieczny Tan Natury"

Cerkiew w BartnemW niedzielę 15 listopada 2015 o godzinie 15:00 w cerkwi w Bartnem zostanie zaprezentowany spektakl słowno-muzyczny "Odwieczny Tan Natury". Wstęp wolny.

Wykonawcy:

Prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka – muzyka (instrumenty klawiszowe) klawesynistka, dyrektor artystyczny

Absolwentka krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii w klasie prof. Jos van Imerseela. Od 1973 jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku profesora w Katedrze Klawesynu i Instrumentów Dawnych. W 1974 r. wyróżniona na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, a w 1977 r. na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Brugii. Koncertuje z licznymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną, jak i współczesną w wielu europejskich krajach, a także w Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Tajwanie. Dokonała nagrań płytowych utworów Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz radiowych i telewizyjnych.
Jest założycielką zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki epoki baroku – „Trio Gandava (Belgia) oraz Kwartetu Św. Stanisława ( Kraków). Wielokrotnie prowadziła kursy mistrzowskie z zakresu gry na klawesynie, realizacji basso continuo i retoryki w muzyce baroku, w Polsce i Francji. Od 1996 r. jest dyrektorem artystycznym dorocznego Festiwalu Barokowego w Owernii (Francja), a od 2001 r. jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie" oraz pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów. Zorganizowała w Polsce i za granicą ok. 1000 koncertów w tym również spektakle operowe.

Dr. Hab. Monika Rasiewicz - recytacja

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Krakowskiej PWST .Pedagog Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu, aktorka Teatru Polskiego pod dyr. Jerzego Grzegorzewskiego, a następnie krakowskiego Teatru Starego. Artystka tworzy w nurcie teatru poetyckiego; będąc wieloletnim kierownikiem krakowskiej Piwnicy św. Norberta. Stworzyła różnorodne spektakle słowno – muzyczne, jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat i od wielu lat działa jako juror i instruktor Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W Akademii Muzycznej wyreżyserowała wiele oper m.in. „Wesele Figara" Mozarta - spektakl grany w Barbakanie w ramach Festiwalu Letniego – Kraków 2008.

Program Koncertu:

 1. Astor Piazzolla - Milonga del Angel
  Adios Nonino
 2. Jan Kochanowski - Pieśń-recytacja
 3. Proza Mirona Białoszewskiego-recytacja
 4. Astor Piazzolla - La muerte del Angel
  Preparense
 5. Pieśń Jana Kochanowskiego
 6. Astor Piazzolla - La Misma Pen
  Pigmalion
  S'il vous plait
  Chau Paris
 7. „Pieśń Świętojańska o Sobótce" Jana Kochanowskiego
 8. Proza Mirona Białoszewskiego
 9. Astor Piazzolla - J'attends
 10. Imperial
 11. Leopold Staff-"Deszcz jesienny"- recytacja
 12. Proza Mirona Białoszewskiego – recytacja
 13. Astor Piazzolla - Luz y sombra ( Lumiere et Ombre)
  Tzigane Tango
 14. Proza Mirona Białoszewskiego - recytacja
 15. Tytus Czyżewski "Pastorałka" – recytacja
 16. Astor Piazzolla - Saint Louis en L'Ille
  Sens Unique

 

 

NOCLEGI