Beskid Niski. Ferie w górach pustych i dzikich

Zima w Beskidzie NiskimZbliża się okres ferii zimowych. Beskid Niski to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, aby spędzić właśnie tutaj swoje zimowe ferie. To drugi biegun tego, co możemy znaleźć w zatłoczonych kurortach.

Próżno tutaj szukać skwierczących kiełbasek, zatłoczonych parkingów, oscypków wpychanych na każdym skrzyżowaniu i głośnej muzyki dobywającej się z megafonów stacji narciarskich. Jest biało, pusto, cicho i bezpiecznie. Beskid Niski to idealne miejsce na uprawianie nie tylko turystki pieszej, ale także turystyki narciarskiej oraz nieograniczonych zabaw na śniegu.

Szczególnym miejscem w krajobrazie Beskidu Niskiego jest Wysowa Zdrój – mało znane uzdrowisko z pięknym parkiem zdrojowym, parkiem wodnym i trasami narciarstwa biegowego. W rejonie są miejsca gdzie atrakcyjna oferta pobytów w czasie ferii zimowych spotyka się z wieloma możliwościami spędzania wolnego czasu. To raj dla aktywnych.

Ferie zimowe w Beskidzie Niskim

W okolicy można zaplanować piesze wycieczki i spacery, zabawy na śniegu, jazdy konne, kuligi, uprawiać narciarstwo biegowe (są wyznaczone trasy, istnieją wypożyczalnie nart biegowych), można wreszcie stawiać pierwsze kroki na nartach zjazdowych na wyciągu w Smerekowcu, który do tego celu nadaje się wyśmienicie.

Beskid Niski zimą

Niezwykle dzikim i pełnym uroku miejscem jest miejscowość Ropki oddalona od Wysowej Zdrój zaledwie o 5 km. Niepowtarzalne spacery i wycieczki na biegówkach czy skitourach w którąkolwiek stronę, pozostawiają niezapomniane wrażenia kontaktu z dziką, nieujarzmioną przyrodą. To tutaj, z dala od zgiełku skorzystasz z atrakcyjnej oferty pobytów tygodniowych. [czytaj więcej]

 

NOCLEGI