Warsztaty snycerskie

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w GorlicachMuzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zaprasza 23 stycznia 2016 o godz. 10.00 do Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów" w Gorlicach (ok. 33 km od Wysowej) na warsztaty snycerskie. Poprowadzi je Bogdan Kareł.

 

Bogdan Kareł – snycerz z Gorlic pochodzący z łemkowskiej rodziny z Łosia, zajmuje się snycerką od blisko 30 lat. Jest samoukiem, artysta nieprofesjonalnym. Tworzy w tradycyjnej formie snycerskiej – płaskorzeźbie oraz tworzy przedmioty użytkowe wzorując się na łemkowskiej snycerce. Szczególnie bliska jest mu tematyka sakralna. Tworzy rzadki rodzaj płaskorzeźby – rzeźbione ikony.W swoich pracach łączy dwie pasje: miłość do materiału (drewna) oraz zainteresowanie kanonami i duchowną treścią wizerunków sakralnych. Na warsztaty zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Prowadzący zapewnia materiały i narzędzia snycerskie.

Wstęp wolny.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy na warsztaty.
tel. 18 35 34 363, 601 411 590
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

NOCLEGI