Zostań zdobywcą Beskidu Niskiego!

Beskid Niski to idealne miejsce wypoczynku dla aktywnych. Wiele szlaków turystycznych zarówno, pieszych, konnych jak i rowerowych zachęca do poznawania tego najdzikszego pasma górskiego w Polsce. W Beskidzie Niskim poza niespotykaną przyrodą znajdziesz także wspaniałe cerkwie i pięknie odnowione cmentarze z okresu I wojny światowej, które zachęcają do ich poznania. Zaplanuj urlop z rodziną i przybywaj do Wysowej-Zdrój, Ropek, Blechnarki, Izb, Nowicy, Regietowa czy Kunkowej. Znajdziesz miejsca piękne i dzikie.

Skąd się wzięły odznaki W KRĘGU LACKOWEJ?

W Ropkach położona jest agroturystyka Siwejka. To tutaj wypoczywają w wakacje rodziny z dziećmi. Głównym problemem przyjeżdżających jest zachęcenie dzieci do aktywności i wypędzenie niechceMisia. Dzieci nie przepadają za „bezsensownym" chodzeniem po górach i żadne przekupstwa na dłuższą metę nie będą działały. Obserwując te zmagania pokoleniowe między rodzicami a dziećmi właściciele agroturystyki Siwejka postanowili wprowadzić odznaki turystyczne W KRĘGU LACKOWEJ.

Przynęta została rzucona i rybka bierze

Nie spodziewaliśmy się że będzie tak wielki oddźwięk i z takim entuzjazmem zarówno tych młodszych jak i starszych urlopowiczów się spotkamy. Odznaki oficjalnie zostały wprowadzone w styczniu 2018 roku i już dosłownie dwa tygodnie później mieliśmy pierwszych zdobywców: 11-letniego Maurycego i Jego tatę Filipa, którzy w warunkach zimowych jako pierwsi zdobyli odznakę W KRĘGU LACKOWEJ Brązowa 50. Dziś minął rok od tamtego czasu, a łącznie różne stopnie odznaki zdobyło aż 116 osób. Mamy swoje sukcesy: najmłodszym zdobywcą odznaki W KRĘGU LACKOWEJ jest 4-letni Kuba i 6-letnie dziewczyny: Marysia i Maja, a 9 letni Gromek w ciągu 2 tygodni pobytu w Beskidzie Niskim przeszedł 150 km po górach i zdobył wraz z rodzicami aż 3 poziomy: Brązową 50, Srebrną 100 i Złotą 150. Odznaki szybko wyszły poza Siwejkę, wzbudzając zainteresowanie i trafiając także w gusta innych turystów wypoczywających w Beskidzie Niskim. Zainteresowały się nimi także koła PTTK z wielu regionów Polski. Odznaka szybko zdobywa popularność, a proponowane trasy sukcesywnie są dodawane do Traseo. Najważniejszy cel został osiągnięty – wszyscy zdobywcy chcą chodzić po górach i przy okazji walczyć o odznaki.

Dla kogo jest odznaka W KRĘGU LACKOWEJ

Odznakę W KRĘGU LACKOWEJ może zdobywać każdy niezależnie od wieku. Odznaka przeznaczona jest dla miłośników zachodniej części Beskidu Niskiego. Została ona wymyślona przez pasjonatów dla pasjonatów i jest całkowicie bezpłatna, co w dzisiejszych czasach jest już rzadkością. Odznaka W KRĘGU LACKOWEJ ma cztery poziomy: Brązowa 50, Srebrna 100, Złota 150 i Platynowa 200 (odznakę platynową należy zdobywać tylko zimą). Odznaki zdobywa się kolejno, a zasady są proste: wystarczy zorganizować minimum 4 wycieczki, w czasie których należy przejść łącznie 50 km, zrobić parę zdjęć, wypełnić formularz ZDOBYWCY dostępny na stronie niski.pl i przesłać go do weryfikacji. Więcej informacji na temat zasad zdobywania odznak znajdziecie w regulaminie. Zapraszamy także abyście podjęli wyzwanie i w czasie najbliższego urlopu w Beskidzie Niskim dołączyli do grona zdobywców.

 

NOCLEGI